Pobierowo

Plaża w Pobierowie

Pobierowo uznawane jest za jedną z najładniejszych nadmorskich miejscowości w naszym kraju. Znajduje się z województwie zachodniopomorskim na Wybrzeżu Trzebiatowskim. Ten leżący nad morzem kurort może poszczycić się czystą plażą i złocistym piaskiem. Warto dodać, że plaża w Pobierowie posiada certyfikat Błękitnej Flagi. Ośrodek oferuje możliwość spokojnego wypoczynku w otoczeniu wspaniałej przyrody, mnóstwa zieleni. Miejscowość otoczona jest lasem sosnowym, co dodaje jej niewątpliwego uroku. Walorem krajobrazu Wybrzeża Trzebiatowskiego są wysokie brzegi klifowe. Tworzące się w Pobierowie klify są to przede wszystkim formy powstałe w wyniku procesu abrazji.

Najstarsze wzmianki o Pobierowie pochodzą z 1386 r. Osada należała do rodu von Kleist, aż do XVIII wieku. Od XIX w. osada zaczęła przekształcać się z typowo rolniczej miejscowości w ośrodek wypoczynkowy. Przełom XIX i XX to napływ pierwszych turystów – głównie mieszkańców Berlina. W 1907 roku wybudowano pierwszy hotel Seeblick.

Pobierowo ma także specyficzny mikroklimat, który poleca się osobom cierpiącym na choroby układu oddechowego.

Amatorzy bardziej rozrywkowej formy wypoczynku nie powinni narzekać. Pobierowo dysponuje sporą ilością pubów, barów i dyskotek, które w czasie sezonu są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Na piaszczystej plaży można wypoczywać w słońcu lub zażywać kąpieli morskich. Jest tu zjeżdżalnia i Akademia Słońca- miasteczko aktywnego wypoczynku. Organizowane są tu różne zabawy, zawody, aerobik, w czym można uczestniczyć aktywne bądź też dobrze się bawić jako widz.
Pobierowo to miejsce stworzone dla ceniących sobie aktywny wypoczynek. Są tu liczne baseny, kompleks sportowo- rekreacyjny pozwala na uprawianie różnych form sportu, wypożyczalnia rowerów i szlaki zachęcają do rowerowych wycieczek, a tutejszy skatepark odwiedzany jest przez młodzież.

Główną ulicą Pobierowa jest ulica Grunwaldzka. Ciągnie się ona wzdłuż plaży na odcinku około 4 kilometrów. Latem trudno znaleźć na niej wolne miejsce do parkowania. Grunwaldzka tętni życiem przez całą dobę. Położone wzdłuż niej lodziarnie, smażalnie, grille, puby, dyskoteki wypełnione są turystami.


Komentowanie wyłączone