Władysławowo

Władysławowo

Władysławowo

Władysławowo to jeszcze jedna nadmorska miejscowość, która cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Położone na Pobrzeżu Gdańskim, nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką miasto posiada jednocześnie kilka wydzielonych jednostek osadniczych, które zostały włączone do Władysławowa. Tymi jednostkami są: Cetniewo, Chałupy, Chłapowo, Jastrzębia Góra, Karwia, Lisi Jar, Ostrowo, Poczernino, Rozewie czy Tupadły.

————
REKLAMA
Planujesz wakacje i nie wiesz co wybrać? Spróbuj link Czarnogóra kwatery, a z pewnością znajdziesz interesującą ofertę w sam raz dla siebie.

Kraina wina, spokoju i wspaniałej kuchni – Toskania zaprasza turystów i przyciąga swoją niepowtarzalną atmosferą. Znajdź domek w Toskanii dla siebie już dziś.

————

Wakacje we Władysławowie to oczywiście przede wszystkim plaża, do której prowadzi piękny, sosnowy las. Z plaży widać Przylądek Rozewie oraz zarys portu. Plaża jest dość dobrze zagospodarowana i można na niej uprawiać przeróżne sporty wodne: windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo, rejsy wycieczkowe, wyprawy na połów dorsza czy nurkowanie. W pobliżu plaży dostępne są również sporty powietrzne np. paralotniarstwo, motolotniarstwo czy loty widokowe.

Na tych którzy wybiorą noclegi we Władysławowie czekają również inne atrakcje. Przede wszystkim port, który jest największym portem rybackim, będącym bazą, schronieniem, żeglarską mariną, pełniącym funkcje transportowe i przetwórcze. Ponadto pełni on funkcje turystyczne i rekreacyjne. Każdy może tu wejść i zapoznać się z bliska z pracą rybaków czy budową statku rybackiego. Kolejną atrakcją jest powstałe w 2000r. Prywatne Muzeum Motyli z siedzibą w Domu Rybaka. W swojej kolekcji muzeum posiada ponad 1400 motyli i 100 owadów z całego świata.

Bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego zobowiązuje. W mieście znajduje się również jedno z ładniejszych muzeów przyrodniczych na Pomorzu z unikalną florą i fauną parku.
W domku obok usytuowana jest słynna Hallerówka – obecnie Centrum Pamięci Generała Józefa Hallera, założyciela Władysławowa.
We Władysławowie znajduje się również Aleja Gwiazd Sportu, która co roku powiększa się o nowe, mosiężne gwiazdy sportowców. Do tej pory znalazły się tam gwiazdy tam m.in.: Kazimierza Deyny, Waldemara Legienia, Roberta Korzeniowskiego, Ireny Szewińskiej, Huberta Wagnera, Ryszarda Szurkowskiego, Leszka Drogosza, Jerzego Kuleja, Jacka Wszoły czy Dariusza Michalczewskiego.

Kwatery we Władysławowie występują w postaci apartamentów, hoteli, domów prywatnych, ośrodków wczasowych, campingów. We Władysławowie buduje się dużo, a standard usług turystycznych jest na wysokim poziomie. Baza noclegowa jest bardzo zróżnicowana i na każdą kieszeń. Polecamy apartamenty we Władysławowie jako doskonałe miejsce na wakacje dla całej rodziny.


Komentowanie wyłączone